Konya ili organize sanayi bölgesi beşinci kısımda faaliyet gösteren, Alışan Lojistik yıkama tesisimize, 70 m³ günlük Endüstriyel ve Evsel Atık su arıtma tesisi yapılmak üzere, proje dosyası, Aralık 2016 tarihinde, Artemis Arıtım Proje İnşaat firmasının, Konya Organize sanayi müdürlüğüne dosya sunumu ile başlamış, Şubat 2017 tarihinde verilen onaya istinaden, 2017 yılı içerisinde tesisin yapımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

Ayrıca saatte 10 m³ kapasiteli, temiz su yumuşatma sistemi (kum, karbon ve reçine olmak üzere) de yine aynı tarihler içerisinde
Artemis Arıtım Proje İnşaat firması tarafından kurulmuştur.

Bugün yaklaşık üç yıldır tesisimiz çalışmalarına Artemis firması ile birçok konuda devam etmekte ve bu süre içerisinde Artemis firması ile dirsek temasını danışmanlık kapsamında da devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda hem atık su arıtma hem de temiz su yumuşatma sistemlerinde, tesisin ekipmanlarının sağlıklı çalışması, atık arıtma kalitesinin ve su yumuşatma sürecinin başından sonuna kadar sağlıklı olarak devamı için gerekli tavsiyeler numunelerin analizlerinin labaratuvar ortamında yapılması ve sonuçlarının birlikte irdelenmesine kadar gerekli hassasiyetler birlikte gösterilmektedir.

Operasyon sürecinde yaşanan herhangi bir olumsuzlukta, Artemis sorumlu mühendislerine hangi saatte olursa olsun ulaşarak, gerekli tavsiyeleri de almaya devam etmekteyiz.

Tesisin olağan yedek parça ihtiyacına kısa sürede cevap veriliyor olması da parça stoklarını minimum seviyede tutmamızı sağlamaktadır.

Ayrıca, işletme faaliyetleri sonucu oluşan atık su karakteristiğinin sürekli değişken ve yoğun kirlilik konsantrasyonuna sahip olmasına karşın, kurulmuş olan sistem, belirtilen tüm bu koşullar karşısında etkin ve verimli çalışması şeklinde tasarlanmıştır.

Yıkama ürünlerinin değişkenlikleri çerçevesinde yaşanacak olası olumsuzlukların önüne geçmek adına, yeni yıkama ürünlerinden numuneler alıp Artemis firmasına göndermek sureti ile, gerekli analiz sonuçlarının değerlendirilmesi ve gerekli tavsiyelerin alınması şeklinde de karşılıklı uyum içerisinde çalışmaktayız.

Su yumuşatma ünitesinde periyodik bakım hizmeti almakta, sistemin sorunsuz çalışması adına gerekli tavsiyeleri uygulamaktayız.

Sistemin kuruluşundan bugüne kadar, gerek güçlü bir ekip ile profesyonel desteğin en hızlı şekilde sağlanması, teknik ve profesyonel kalite standartlarında çalışma yapılması, birçok markaya hizmet veriliyor olması ve samimi yaklaşımlar gibi birçok olumlu nedenlerden dolayı birlikte memnuniyet içerisinde çalışmaktayız.

Ümit Arslantaş

Fabrika Müdürü